دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

تکلیف دارای های رمز ارز بعد از مرگ چیست؟ نگرانی 90% از سرمایه گذاران

تکلیف دارای های رمز ارز  بعد از مرگ چیست؟ نگرانی 90% از سرمایه گذاران

90  درصد از افرادی که در زمینه رمز ارز سرمایه گذاری کرده اند نگران دارایی رمز ارزی خود پس از مرگ هستند

بر طبق تحقیقی، بیشتر مردم نگران این هستند که پس از مرگ چه اتفاقی برای دارایی رمز ارزی آنها خواهد افتاد اما هنوز به نتیجه ای نرسیده اند. 

تحقیق جدیدی نشان می دهد که 90 درصد از سرمایه گذاران رمز ارزی نگرانی سرنوشت دارایی رمز ارزی را پس از مرگ دارند. هر چند که کمتر از 25 درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق اظهار داشته اند که یک برنامه ریزی کامل برای دارایی دیجیتال خود کرده اند. 

رمز ارزهای پیدا شده پس از مرگ 

حوزه دارایی های دیجیتال در شکل های مختلفی با امور مالی سنتی تفاوت دارد. غیر از طبیعت غیر متمرکز آن که باعث شده است تا طرفداران و سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کند اما جزئیات زیادی هم دارد که رسیدگی به آنها آسان نیست. 

به دلیل ویژگی ها همچون کیف های دیجیتال اختصاصی و آدرس های دیجیتال عمومی و موارد پیچیده ای همچون کلیدهای خصوصی ، به ارث گذاشتن رمز ارز میتواند برای افرادی که در این زمینه اطلاعاتی ندارد یک امر پر چالش باشد. 

یک شرکت فعال در زمینه رمز ارز مستقر در انگلستان به نام کوین کاور تخمین زده است که نزدیک به 4 میلیون بیت کوین بعد از مرگ صاحبانشان، گم شده اند.  اگر بخواهیم معادل دلاری این مبلغ را بیان کنیم چیزی در حدود 37 میلیارد دلار خواهد شد. 

نتیجتا محققان انستیتو کرمیشن تصمیم گرفتند تا مطالعه ای را بر روی 1100 سرمایه گذار دارایی دیجیتال انجام دهند و نگرش و برنامه های برای دارایی رمز ارزی اشان را بررسی کنند. 

" یافته ها نشان می دهند که سرمایه گذاران رمز ارزی نگرانی جدی درمورد وضعیت دارایی هایشان پس از مرگ دارند. بطور کلی 89 درصد از شرکت کنندگان تا حدودی نگرانی دارند که آیا دارایی رمز ارزی آنها پس از مرگشان به عزیرانشان منتقل می شود یا خیر." 

رمز ارز

میزان نگرانی نسل های مختلف درباره دارایی های رمز ارزی اشان. منبع : انستیتو کرمیشن

 

نسل Z ( سن بین 18 تا 25 سال) و میانسالان ( 26 تا 40 سال) که از علاقه مندان اصلی به دارایی دیجیتال هستند به نظر می رسد که کمتر از این موضوع ناراحتند. برخلاف آنها و همانطور که انتظار می رود افراد مسن ( از سن 56 تا 57 ) بیشترین میزان نگرانی را دارند. 

نبود برنامه 

اگرچه نگرانی آشکاری در این زمینه وجود دارد اما یشتر مشارکت کنندگان در این مطالعه برنامه ریزی دقیقی برای آینده دارایی هایشان در صورتی که از دنیا رفتند ندارند. این مطالعه نشان می دهد که بخصوص جوانان برنامه ای برای آینده رمز ارزهای خود ندارند. یافته ها نشان می دهند که 59 درصد از نسل Z و 35 درصد از میانسالان هیچ برنامه ای برای رمز ارزهای خود ندارند. "

رمز ارز

برنامه به ارث گذاشتن مرز ارزها توسط نسل های مختلف . منبع: انستیتو کرمیشن

 

بر خلاف موارد بالا 86 درصد از نسل X و 94 درصد از سالخوردگان اعلام کرده اند که برنامه ای دارند تا ثروت رمز ارزی خود برای دیگر اعضای خانواده به ارث بگذارند. 

در این مقاله همچنین به شیوه برخوردی که سرمایه گذاران با دارایی های رمز ارزی و دارایی های مالی متداول دارند پرداخته شده است. انستیتو کرمیشن با تحلیل گزارش ای استیت پلنینگ در سال 2020 دریافت که 32 درصد از سرمایه گذاران معمولی در یک سال وصیت نامه ای با این مضمون نوشته اند که دارایی های مالی خود را در آن ذکر کرده اند . این در حالی است که تنها 7 درصد از دارندگان رمز ارز از دارایی های دیجیتال خود در وصیت نامه خود نام برده اند. 

این عدم توازن در اینجا هم برای نسل های جوان مشاهده می شود بطوریکه 18 درصد از افراد در بازه سنی 18 تا 34 سال دارای وصیت نامه هستند و تنها 3 درصد از این بازه سنی در وصیت نامه خود برنامه ای برای دارایی های دیجیتال خود داشته اند.  

جالب اینکه این تحقیق نشان می دهد که خانم ها به طور قابل توجهی بیش تر از مردان برای دارایی رمز ارزی خود برنامه داشتند.