دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

سخت تر شدن قوانین خودپرداز بیت کوین هم زمان با افزایش چشمگیر آن ها

سخت تر شدن قوانین خودپرداز بیت کوین هم زمان با افزایش چشمگیر آن ها

سخت گیری شدیدتر بر عابر بانک های بیت کوین برای جلوگیری از پولشویی

چشم انداز قانونگذاری در سرتا سر دنیا به سمت سخگیری بیشتر بر عابر بانک های رمز ارزها پیش می رود.

متخصصان در این زمینه پیش بینی می کنند که در سر تاسر دنیا قانون های سختگیرانه تری بر عابر بانک های بیت کوینی اعلام خواهد شد.  همچنین کشورهایی همچون کانادا، آلمان در حال حاضر برای مبارزه با پولشویی قوانین بسیار سخت گیرانه ای را وضع کرده اند تا بتوانند از بروز مشکلات جدی تری جلوگیری کنند.

در ماه ژوئن دو گزارش از سایفرتریس منتشر شده است که بر اساس آنها 74 درصد از تراکنش هایی که از عابر بانک های بیت کوین مستقر در آمریکا در سال 2019 انجام گرفته است، بیت کوین های آین تراکنش ها به خارج از کشور ارسال شده اند. این گزارش همچنین نشان میدهند که 88 درصد از مبالغ جابجا شده از عابر بانک های رمز ارزی به صرافی های مجازی منتقل شده و به سر تاسر دنیا فرستاده شده اند. در طی سال اخیر این مقادیر به صورت نمایی رشد کرده و به دو برابر میزان خود در مقایسه با سال 2017 رسیده اند.  

جان جفریز مدیر ارشد بخش فنی سایفر تریس در مصاحبه ای با لَو 360 پیش بینی کرده است که عابر بانک های بیت کوینی به کانون توجه برای قانونگذاران تبدیل خواهند شد. او همچنین تاکید کرد که باید پیاده سازی و رعایت قوانین به طور یکپارچه در رابطه با عابر بانک های رمز ارزی انجام بگیرد.

کانادا و سخت گیری بیشتر بر عابر بانک های بیت کوین

گزارش اخیر سایفرتریس دو روز بعد از وضع قوانین جدید برای شرکت های کانادایی که با ارزهای مجازی سر و کار دارند منتشر شد. بر اساس این قوانین جدید تمام کسب و کارهایی که با خدمات پولی سر و کار دارند تحت تاثیر قرار میگیرند.

فرانسیس پولیوت که از اعضا سازمان بیت کوین کانادا و صرافی ارزهای مجازی کانادایی به نام بال بیت کوین می باشد در توییتی گفت این قانونگذاری جدید به طور ویژه ای بر روی آن شرکت هایی تاثیر خواهد گذاشت که در ازای پول، رمز ارز جابجا می کنند خصوصا عابر بانک های بیت کوین تحت تاثیر قرار می گیرند. در حال حاضر اپراتوران عابر بانک های بیت کوینی کانادایی ملزم به گزارش تمامی تراکنش های به ارزش 10000 دلار و بیشتر هستند.

بنا به درخواست شهردار ونکوور در پی نگرانی هایی که بخاطر پولشویی توسط عابر بانک های بیت کوین وجود داشت در ماه ژوئن سال 2019 قانون مربوط به اقدامات مجرمانه ( پولشویی ) و تامین مالی تروریسم اصلاح و تصویب شد.

بر اساس داده های منتشر شده از کوین ای تی ام رادار ، دار حال حاضر 778 عابر بانک رمز ارزی در سر تاسر کانادا فعال هستند – که تقریبا 10 درصد 7958 از عابر بانک های رمز ارزی سر تا سر دنیاست.

 

هدف گیری عابر بانک های رمز ارزی توسط قانونگذاران در سر تاسر دنیا

در ماه جولای 2019 پلیس اسپانیا بعد از شناسایی و تشخیص پولشویی 10 میلیون دلاری یک گروه خلافکار محلی برای دلالان مواد مخدر کلیمبیایی با استفاده از عابر بانک های بیت کوین، اعلام کرد که عابر بانک های رمز ارزی نقطه کور قانون گذاری مربوط به پولشویی در اروپا هستند.

در ماه نوامبر سال گذشته نیز خدمات درآمد داخلی ایالات متحده آمریکا (IRS) تحقیقی درباره استفاده غیر قانونی از رمز ارزها انجام داد که بخش ویژه ای از آن مربوط به خلاف هایی در پرداخت مالیات آنهم با استفاده از عابر بانک های بیت کوین بود. 

در ماه مارچ سال جاری، مرجع بازار مالی آلمان (BaFin) اقداماتی در جهت مقابله با عابر بانک های بیت کوین بدون مجوز انجام داد. بر اساس این قوانین، با این عابر بانک ها به شدت برخورد خواهد شد و این برخوردها با هدف پر کردن جاهای خالی در مقررات پیشین آلمان برای رمز ارزها و پولشویی با استفاده از آنها صورت پذیرفته است.