دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

سکه های پیتزای بیت کوینی اکنون کجا هستند?

سکه های پیتزای بیت کوینی اکنون کجا هستند?

سکه های پیتزای بیت کوینی اکنون کجا هستند؟

تقریبا 10 سال پیش فردی با پرداخت 10000 بیت کوین، دو پیتزا خریداری کرد اما سرنوشت این سکه ها چه شده است؟ وبسایت کوین فِرم (Coinfirm) به این سوال پاسخ داده است.

امروز دهمین سالگرد اولین خرید تجاری رسمی با استفاده از بیت کوین است. در 22 ماه می سال 2010، لازلو هنچی  که یک برنامه نویس بود اولین خرید مستند با استفاده از بیت کوین را با پرداخت 10000 بیت کوین در ازای دو عدد پیتزا با برند پاپا جان انجام داد. بیت کوینی که در ان زمان پرداخت با ان صورت گرفت قیمتی برابر با 41 دلار داشت که اگر به قیمت امروز حساب کنیم معادل 5/92 میلیون دلار خواهد بود.

حال این سوال پیش می آید که چه اتفاقی برای این 10000 بیت کوین که در ازای خرید دو پیتزا پرداخته شده است افتاده.

گرند بلایسدل بنیانگذار و مدیر بخش فروش بلاک چین شرکت تحلیل بلاک چین کوین فِرم در ایمیلی به کوین تلگراف اظهار داشته است که "این بیت کوین ها در طی این سال ها به آدرس های زیادی جابه جا شده است". تعدادی از این بیت کوین ها به آدرس های جدیدی منتقل شده اند و تعدادی هم در کیف پول های قدیمی و با موجوی بالا باقی مانده اند.       

انتقال بسیاری از بیت کوین ها به BTC-e  

بلایسدل گفت: تعدادی از این بیت کوین ها گردش مالی به سوی BTC-e داشته اند. این پلتفرم خرید و فروش رمز ارز که در سال 2011 راه  اندازی شد در سال 2017 با اثبات فساد آنها در زمینه پولشویی تعطیل و توقیف شد.

مقدار قابل توجهی از این بیت کوین ها هنوز در کیف های با ارزش و اعتبار زیاد باقی مانده است

با پیگیری این بیت کوین مشخص شد که 79/5 درصد از کل این 10000 بیت کوین در یکی از کیف های بیت کوین که دارای مقدار قابل توجهی موجودی است نگهداری می شود.  مجموعا 5 میلیون دلار از این بیت کوین هایی که برای خرید پیتزا پرداخت شده اند  یعنی 579 بیت کوین هنوز در دوازدهمین کیف پول از نظر موجودی بیت کوین نگهداری میشود.  

بلایسدل همچنین افزود هر کسی که مالک این آدرس باشد به دنبال جمع کردن بیت کوین از طرق مختلف بوده است زیرا کیف پول آن نزدیک به 500 میلیون دلار بیت کوین دارد.  پس می توان نتیجه گرفت که این فرد احتمالا از ابتدا در دنیای بیت کوین فعال بوده و فردی با تجربه است: 

"ما نمیدانیم این آدرس متعلق به کیست اما چیزی که مشخص است این است که این آدرس متعلق به یک نهاد تجاری همچون یک صرافی یا یک کیف پول متعلق به آن باشد. ناشناس بودن صاحب این آدرس همچون ناشناس بودن ساتوشی به گونه ای رمز آمیز است که این خود میتوان موضوعی جالب  باشد.

22 می ماه سال 2020 که روز سالگرد پیتزای بیت کوینی است با اتفاقاتی در دنیای رمز ارز همراه بود از جمله اینکه شرکت بیت فلایر Bitflyer برای نیازمندان پیتزای رایگان ارسال کرده، همچنین آندریاس آنتونوپولوس رویدادهای تازه ای مربوط به خرید بیت کوین را اعلام کرد.