دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

نبرد برای تصاحب 10500$ ، فروش سنگین در این محدوده به چه دلیل است؟

نبرد برای تصاحب 10500$ ، فروش سنگین در این محدوده به چه دلیل است؟

نرخ سرازیر شدن و معاملات بیت کوین به صرافی های رمز ارزی در روز دوم ژوئن چهار برابر شد. دلیل این افزایش نرخ معاملات، عبور قیمت بیت کوین از محدوده 10000 دلار بوده است. پس از ماه فوریه این اولین بار است که قیمت بیت کوین به این محدوده رسیده است.

آیا دارندگان بیت کوین سعی در فروش این ارز دیجیتال به قیمت 10000 دلار دارند؟

داده های منتشر شده از گلس نُود نشاندهنده یک رشد شدید در حجم معاملات بیت کوین در زمانی است که قیمت این رمز ارز به 10000 دلار رسیده بود. بیشتر این بیت کوین های معامله شده مقصدشان باینانس بوده است که در شکل زیر هم مشخص است.

بیت کوین

 

تحلیلگران بلاک چینی در گلاسنود بر این باورند که سرازیر شدن ناگهانی بیت کوین به صرافی ها نشانه واضحی از بازخورد سرمایه گزاران به افزایش قیمت بیت کوین می باشد. آنها در توییتی گفته اند که :

ورود فراوان بیت کوین به صرافی های مشهور آنهم در پی افزایش قیمت اخیر بیت کوین به 10000 دلار نشانه واضحی است از واکنش سرمایه گذاران به افزایش قیمت ناگهانی این رمز ارز.

 

این حرکت روبه پایین  بیت کوین، این رمز ارز با رتبه یک در بازار جهانی،  باعث آسیب جدی به بازار دیگر رمز ارز ها شده، بگونه ای که تنها در دو ساعت، 18 میلیارد دلار از سرمایه بازار رمز ارز از بین رفت. 

 

بیت کوین
 

تاریخچه اخیر مشکلات بیت کوین با قیمت 10500 دلار

کاهش قیمت بیت کوین از 10500 دلار همزمان با چرخش مالی 449 میلیارد دلار بیت کوینی بود در صرافی های بزرگ در سر تاسر دنیا انجام گرفت. همانطور که پیش تر هم گزارش شد، این اعداد اعلام شده شامل مجموع سفارش های کوچکی نمی شود که در زمان پمپاژ بیت کوین و پیش از افت قیمت آن صورت گرفته اند.

با در نظر گرفتن تمامی حساب های کاربران، هنوز هم 10500 دلار به عنوان یک مانع شناخته می شود که می بایست توسط خریداران و فروشندگان بیت کوین بطور موفقیت آمیزی پشت سر گذاشته شود. آخرین باری که بیت کوین موفق شده بود از این سطح عبور کند در میانه ماه فوریه امسال بود. 

در ماه بعد نیز بیت کوین 54 درصد از قیمتش را از دست داد و قابل ذکر اینکه اکثریت این از دست رفتن تنها در یک روز صورت گرفت. پنج شنبه سیاه یا 12ام ماه مارچ هم روزی بود که بیت کوین 40 درصد از ارزشش را تنها در24 ساعت از دست داد. 

در 7 ماه می تنها چند روز قبل از اینکه هالوینگ در سال 2020 رخ دهد قیمت بیت کوین به 10000 دلار رسید اما برای مدت طولانی در این سطح باقی نماند و بخاطر اینکه فروشندگان به سرعت اقدام به فروش کردند و قیمت در روز 11 می یا روز پیاده سازی هالوینگ به 8100 دلار رسید. 

با وجود جاری شدن ناگهانی بیت کوین به صرافی های بزرگ و افت قیمت آن به زیر 10000 دلار، بیت کوین تنها 7 درصد از کمترین قیمتش افت قیمت داشت و بدنبال آن دوباره قیمت بیت کوین با یک بازگشت به 9600 دلار قیمت خود را باز پس گرفت و تنها در طی 24 ساعت 5 درصد افت قیمت مجدد داشت