دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

مقبولیت شبکه ساعقه بیت کوین در میان درگاه های پرداخت رمز ارز

مقبولیت شبکه ساعقه بیت کوین در میان درگاه های پرداخت رمز ارز

بیت پی با رد کردن استفاده از سیستم شبکه لایتنینگ و لیکوید می گوید به دلیل برتری همچنان ازسیستم پرداخت های واقعی بیت کوین استفاده خواهد کرد

بیت پی که در حال حاضر 95 درصد از تراکنش های خودش را با سیستم پرداخت بیت کوین واقعی انجام می دهد اعلام کرده است که فعلا قصد استفاده از لایتنینگ و لیکوید را ندارد. 

بیت پی، یکی از از سرویس های پیشرو در  پرداخت رمز ارز می باشد، اعلام کرده است که همچنان بیشترین پرداخت ها توسط سیستم پرداخت بیت کوین صورت می گیرد و برنامه ای ندارد تا از یک لایه دوم همچون شبکه های لایتنینگ یا لیکوید برای این منظور استفاده کند. 

این انتقاد اغلب به سیستم پرداخت بیت کوین وارد است که این سیستم هم کُند است - تنها تعداد محدودی از تراکنش را در هر ثانیه می تواند پردازش کند - و هم گران ( نرخ هر تراکنش اخیرا به 6 دلار رسیده است) است. هر چند که این سیستم همچنان هم مورد تایید بیت پی می باشد و به عنوان روش پرداخت این پلتفرم مورد استفاده قرار می گیرد. 

بیل زیلکه مدیر بخش بازاریابی شرکت بیت پی در مصاحبه ای به کوین تلگراف گفت: "از ابتدای ماه مارچ، بیت کوین همچنان به عنوان بزرگترین و پرطرفدار ترین دارایی رمز ارزی در سایت بیت پی شناخته می شود و 95 درصد تراکنش های این سایت از نظر حجم تراکنش متعلق به این ارز دیجیتال می باشد." 

“ بیت کوین کَش (Bitcoin Cash) در جایگاه دوم قرار دارد و تنها 2 درصد از تراکنش ها مربوط به این رمز ارز  می باشد. در نظر داشته باشید که بیت پی تقریبا 9 سال است که به پردازش بیت کوین می پردازد و برای دیگر استیبل کوین (stable coins) تنها یک سال است که فعالیتش را شروع کرده است."

پردازشگر در این  سایت به طور اتوماتیک پرداخت های رمز ارز را برای تاجران تبدیل به ارزهای فیات می کند. در زمینه پردازش پرداخت های بیت کوینی  به جرات می توان گفت که سایت بیت پی یکی از مشهور ترین وبسایت ها در این زمینه می باشد که هزاران خریدار و فروشنده در شبکه آن مشغول به فعالیت هستند. این شرکت در سال 2011 ابتدا به صورت انحصاری و برای بیت کوین تاسیس شد، ولی در حال حاضر مشترکان آن قادر هستند تا بیت کوین ، بیت کوین کَش (Bitcoin Cash) ، ریپل (XRPاتریوم (ETH)  و دیگر رمز ارزهای دیجیتال را بوسیله این شرکت خرید و فروش کنند. 

لایتنینگ (شبکه ساعقه بیت کوین) فعلا مورد نظر ما نیست 

زیلکه اظهار داشته است که بیت پی فعلا برنامه ای برای استفاده از یک لایه دوم و جایگزین برای نقل و انتقال بیت کوین همچون شبکه لایتنینگ و یا زنجیره جانبی لیکوید ندارد. این لایه های پروتکل مضاعف، روش های مبادله مخصوص به خود را دارند که متفاوت از شکل پایه ای بلاک چین بیت کوین می باشد. 

شبکه لایتنینگ در واقع یک سیستم موثر از پرداخت های بیت کوین به شکل کَش می باشد که امکان نقل و انتقال درجا و سریع و همچنین پرداخت هایی تقریبا رایگان را فراهم می کند. شبکه لیکوید نیز بر روی مدلی از محافظت شخص ثالث کار می کند که از این طریق یک زنجیره جانبی بیت کوین دارای مجوز ایجاد میکند تا مجموعه از صرافی ها و دیگر بخش های منتخب بتوانند از طریق آن در فضای خرید و فروش بیت کوین فعالیت کنند. 

زیلکه در مصاحبه اش با کوین تلگراف گفت که "شبکه لایتنینگ و زنجیره جانبی لیکوید در نقشه راه و برنامه های کنونی ما جایی ندارند ولی ما همیشه در حال ارزیابی جایگزین های خلاقانه و جدید هستیم و اولویت ها، موارد مهم و آنچه کاربران ما به دنبال آن هستند همواره مد نظر ما هست."

در زمانی که بحث هایی بر روی سایز و اندازه بلوک های بیت کوین بود وبسایت بیت کوین پی برای مقابله با بیت پی تاسیس شد. قابل ذکر است که هم شبکه لایتنینگ و هم لیکوید در حال حاضر بر روی سرور بیت کوین پی BTCPay در دسترس هستند.

رشد استیبل کوین (Stable Coins)

 در سال 2020 استیبل کوین ها رشد قابل توجه و خیره کننده ای داشته اند. زیلکه هم اشاره ای داشته است که استفاده از استیبل کوین رشد نمایی داشته ، هر چند که سهم آنها نسبت به کل تراکنش های انجام شده در بیت پی همچنان ناچیز است.

زیلکه افزود که "از آنجایی که استیبل کوین ها رشد زیادی داشته اند و در حدود 2 درصد از حجم کل تراکنش های این سایت بر حسب دلار متعلق به آنها ها بوده است و این رمز ارزها دارای چندین هزار تراکنش موفق بوده اند، پس بیت پی در سال گذشته تصمیم گرفت تا به مجموعه خود PAX, GUSD و USDC را اضافه کند و امسال نیز BUSD اضافه شده است. او می گوید که تعداد تراکنش های پردازش شده متعلق به استیبل کوین ها توسط بیت پی هر چهار ماه دو برابر می شود. 

به طور کلی بیت پی شاهد یک افزایش شدید در پرداخت های رمز ارزی بوده است. پرداخت هایی که مربوط به هر چیزی می باشند از خرید خوار و بار گرفته تا کارت های هدیه و خرید موارد مربوط به بازی های آنلاین .

"بیت پی معتقد است که بخش زیادی از این افزایش در مصرف رمز ارزهای دیجیتال چه برای موارد ضروری و چه برای موارد غیر مهم و مواردی که جنبه شرگرمی دارند دلیلش در خانه ماندن مردم به خاطر بیماری کوید 19 می باشد. "