دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

افزایش روز افزون سرمایه گذاری شرکت های بزرگ بر روی بلاک چین

افزایش روز افزون سرمایه گذاری شرکت های بزرگ بر روی بلاک چین

شرکت آمریکایی IBM با توسعه همکاری خودش با شرکت We.atrade به حضور خودش در دنیای بلاک چین ها به گونه ای وسیع تر ادامه می دهد. این شرکت اکنون با خرید سهام یک پلتفرم بین المللی تجارت آنلاین به یک سهام دار شرکت های بر پایه بلاک چین تبدیل شده است. 

توسعه روابط شرکت IBM با We.trade 

شرکت We.trade کار خود را در سال 2017 و با نام زنجیره تجارت دیجیتال (Digital Trade Chain) آغاز کرد در ابتدا 9 بانک از پروژه آنها حمایت می کردند که در حال حاضر تعداد این بانک ها به عدد 12 رسیده است و شامل بانک هایی همچون کایکسا بانک CaixaBank، دیوش بانک Deutsche Bank ، اچ اس بی سی HSBC نوردیا Nordea ، رابو بانک Rabobank، سانتاندر Santander ، یو بی اس UBS و یونی کردیت UniCredit می شوند. 

بر اساس اعلان هایی که پیش ترهم شده بود شرکت IBM،این شرکت عظیم چند ملیتی که در زمینه تکنولوژی فعالیت می کند در کنار این 12 بانک که سهامدار شرکت We.trade هستند، اقدام به خرید سهام این شرکت کرده است. 

هدف این شرکت در واقع بهبود فرایند مربوط به وام و ارائه امور مالی به شرکت هایی است که در حال رشد هستند و سعی دارند تا کسب و کار خود را در بازارهای جدید توسعه دهند. همچنین  شرکت We,trade که بر طبق اخرین نسخه از پلتفرم بلاک چین IBM کار می کند سعی دارد که اسناد و مدارک کاغذی را در فرایند تجارت مالی با راه حل های دیجیتال جایگزین کند. 

بر اساس گفته های سیاران مک گراون، مدیر عامل شرکت We.trade : هیچ پلتفرمی که بر اساس دفتر کل عمل می کند قادر به این نخواهد بود که به سرعتی که ما به اعضا مان و مشتریان آنها خدمات میدهیم، خدمات دهد. او همچنین افزود که شرکت ما به سرمایه گذاری و توسعه خدمات خود برای افراد بیشتری ادامه خواهد داد. 

جهت گیری استراتژیک شرکت های We.trade  و IBM تمرکز بر روی رشد و شفافیت کل اکو سیستم  تجارت می باشد. آنها همچنین در این همکاری تلاش می کنند تا تاثیر بلاک چین در شبه را افزایش داده و دسترسی به تجارت مالی و دیگر خدمات مربوط به بازار را توسعه دهند. 

جیسون کلی مسئول  خدمات بلاک چین در شرکت IBM  افزود: در واقع شرکت We.trade در تلاش است تا به بانک ها کمک کند مجرای جدید و قابل اعتمادی به منظور تجارت ایجاد کنند و از طریق برقراری ارتباط با دیگر پلتفرم های خدمات تجاری منطقه ای،  بازار را توسعه بخشد. 

شرکت IBM و بلاک چین

  بر اساس گزارشی که سایت کریپتو پتیتو اخیرا منتشر کرد شرکت عظیم و آمریکایی IBM، راه حلی مبتنی بر بلاک چین برای غلبه بر مشکلات مربوط به کمبود وسایل پزشکی در مقابله با پاندمی ویروس کرونا ارائه داد. 

این پروژه که ارتباط سریع بین تامین کنندگان IBM  نام دارد توسط بخش بلاک چین این شرکت پیاده سازی و اجرا شد. هدف از این پروژه برقراری ارتباط بین تامین کنندگان و خریداران تجهیزات مربوط به مقابله با ویروس کوید 19 می باشد. این کار از طریق شفاف سازی و افزایش سرعت تایید صلاحیت طرفین صورت می پذیرد. 

یک شرکت ارائه دهنده خدمات سلامت به نام Northwell Health  و فدراسیون جهانی تامین دارو و غذا (TWSCF) هم به این پروژه و شبکه پیوسته اند.

همچنین اعلام شده است که این پلتفرم چه برای خریداران و چه برای تامین کنندگان در سراسر آمریکا و کانادا تا تاریخ 31 آگوست سال 2020 رایگان خواهد بود.