دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

,افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین و تاثیرات بر روی تتر

,افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین و تاثیرات بر روی تتر

سقوط قیمت تتر

تقاضای بالا برای خرید بیت کوین از ماه مارچ توانست تا قیمت تتر را به زیر یک دلار برساند

 

تتر که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین استیبل کوین های  بازار است  و قیمت آن به دلار بستگی دارد پس از یک سال کشمکش قیمتی نهایتا در ماه می به پایین ترین ارزش ( ارزش اسمی) خود در بازار رسید. این استیبل کوین که طی دو ماه نوسانات بیت کوین ارزش اسمی خود را تقریبا ثابت نگه داشته بود و بعضا روند صعودی هم داشت نهایتا سیر نزولی پیدا کرد.  

 

 داده های بدست آمده از خرید و فروش این رمز ارز در Kraken  و OkCoin که دو تا  از حامیان اصلی بازار USDT/USD از نظر حجم معاملات می باشند نشان می دهد که قیمت این رمز ارز که تحت عنوان USDT هم شناخته می شود در روز جمعه به زیر 1 دلار رسیده است و تا روز دوشنبه قیمت آن در همین محدوده باقی مانده است. Bittrex و FTX که از دیگر حامیان خرید و فروش این رمز ارز هستند روند مشابهی را نشان می دهند و قیمت این رمز ارز را نزولی گزارش می کنند. 

 

یکی از محتمل ترین توضیحات برای این سقوط قیمتی در واقع فشار قوی ناشی از خرید بیت کوین بخصوص بر روی بازارهای آتی است. تتر به طور معمول به عنوان یک جایگزین برای دلار آمریکا در تبادلات رمز ارزی مورد استفاده قرار می گیرد در واقع ارزی است برای خرید کردن تا اینکه وسیله ای باشد برای سرمایه گذاری. این تغییر ناگهانی در روند درخواست موجود در بازار موجب شده است که تتر از مسیر اصلی خودش منحرف شود.

 

به عنوان مثال استیبل کوین bellwether در اوایل ماه مارچ و درست زمانی که بیت کوین به کمترین قیمت خودش در بازار و  در طی 12 ماه گذشته رسیده بود، در  Kraken با یک جهش قیمتی به 1.03 دلار رسید. 

 

سام بنکمن فراید مدیر عامل FTX، صرافی که از حامیان بازار  USDT/USD می باشد، میگوید بیت کوین آینده ای روشن خواهد داشت که علامت آن هم حجمه ای است که برای خرید آن وجود دارد. او در ادامه توضیح می دهد که همین دلیل باعث می شود تا نسبت بیت کوین به USDT افزایش پیدا کرده و USDT  بخصوص در مبادلات حاشیه ای روند نزولی داشته باشد. 

تتر

 

او همچنین افزود که همزمان با روند نزولی قیمت تتر به زیر یک دلار ما شاهد ظهور توکن های جدیدی هستیم که مرتبط با تحرکات اخیر بیت کوین نبوده اند و این احتمال وجود دارد که این توکن ها بتوانند این روند نزولی را متوقف کنند. 

 

بر اساس داده های منتشر شده توسط CoinMeterics ،بیش از در طی دو ماه اخیر کمپانی تتر 3.5 میلیارد توکن جدید را صادر کرده است که چیزی معادل 60 میلیون تتر در هر روز می شود. هر چند که از روز پنج شنبه سرمایه بازار تتر از زمانی که قیمت آن به زیر یک دلار رسیده است 7 میلیون کاهش پیدا کرده است. 

 

با ای وجود، در مقایسه با نوسانات پیشین قیمت تتر ، این روند نزولی اخیر مسئله مهمی به حساب نمی رود و تنها یک دهم از یک سنت ارزش اسمی این رمز ارز کاهش پیدا کرده است. شدیدترین کاهشی که در تاریخ تتر وجود دارد مربوط می شود به اوریل 2049 و زمانی که USDT به بیش از 3 درصد از ارزش اسمی آن کاهش پیدا کرد و این همزمان با دادخواستی بود که دفتر دادستان نیویورک به منظور جبران خسارتی 850 میلیون دلاری علیه تتر و Bitfinex  مطرح کرده بود