دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

دو برابر شدن حجم سرمایه تتر و رسیدن به 10 میلیارد دلار

دو برابر شدن حجم سرمایه تتر و رسیدن به 10 میلیارد دلار

سرمایه بازار تتر (USDT) اکنون به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده است

بار دیگر  خرید تتر یک رشد قابل توجهی از خود نشان داده است بطوریکه میزان کل سرمایه بازار این رمز ارز به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده است. در طی چهار ماه گذشته به تنهایی میزان این سرمایه دو برابر 5 میلیارد دلاری شده است که در ماه مارچ بوده است. 

رشد ادامه دار تتر، این استیبل کوینی که به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد باعث شده است تا سرمایه بازار این دارایی دیجیتال به بیش از 10 میلیارد دلار صعود کند. اگر این میزان رشد را در مقیاس ماهانه در نظر بگیرد بیشتر خیره کننده خواهد بود زیرا از مارچ 2020 تا الان این میزان دو برابر شده است. 

سرمایه بازار تتر به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده

تتر که در ابتدا ریل کوین (Realcoin) یا سکه واقعی نامیده می شد اولین بار در سال 2014 به عنوان یک سکه نوآورانه که در بازار پر تلاطم رمز ارزها دارای ارزشی است ثابت معرفی شد. این استیبل کوین با ارزهای فیات نسبت یک به یک دارد و در نتیجه قیمت این توکن در همان سطح باقی می ماند – یک دلار. 

با وجود حرکت کند در ابتدای کار  اما به دلیل اینکه معامله گران به دنبال دارایی بودند که نوسان کمتری داشته باشد تا بتوانند آن را خریداری کرده و نگه دارند و ترسی از کاهش قیمت آن نداشته باشند ، نقش استیبل کوین ها و به طور گسترده تتر با گذشت زمان بیشتر شد. سال گذشته برای تتر سال فوق العاده ای بود زیرا درخواست برای این سکه همواره رو به افزایش بود و شرکتی که مسئولیت استخراج این توکن را داشت هم به سرعت اینکار را انجام میداد. 

بر اساس گزارش های منتشر شده، سرمایه بازار تتر از ماه مارچ رو به صعود رفته است. نمودار زیر نشان می دهد که جهش گسترده  ای در سرمایه بازار به وجود آمده که نتیجه مستقیم مقدار تتر است که از زمانی که قیمت آن 1 دلار بوده در چرخه بوده است. 

تتر

Tether سرمایه بازار . منبع: CoinGecko

 

تتر به رشد خود در ماه می هم ادامه داده، به نحوی که سرمایه بازار آن از ریپل هم فرارتر رفت و به این ترتیب تتر به سومین رمز راز بزرگ از نظر سرمایه بازار تبدیل شد. 

همین امروز شرکت تتر اعلام کرد که به یک نقطه بزرگ در مسیر کاری خود رسیده و توانسته سرمایه بازار خود را به بیش از 10 میلیارد دلار برساند. جالب اینکه این بدین معنی است که مقدار سرمایه بازار تتر نسبت به ماه مارچ امسال به دو برابر رسیده است. 

دست آوردهای تتر 

اگرچه تتر در طی سال ها جنجال هایی داشته است اما مدیر بخش فنی این شرکت آقای پائولو آردینو لیستی از دستاوردهای این شرکت را اندکی پس از اعلام خبر سرمایه بازار 10 میلیارد دلاری این شرکت اعلام کرد. او تتر را "مقاوم، انعطاف پذیر، شفاف، قانونمند، ثبت شده در FinCEN، حامی غیر متمرکز بودن و یک عامل بنیادی در صنعت رمز ارز توصیف کرد."

آدروینو ادعا کرد که تتر با تأمین بودجه پروتکل لایه 2 - RGB و سرمایه گذاری در "استارتاپ های امیدبخش و برخی مشاغل در این صنعت سرمایه گذاری مجددی انجام داده است. او همچنین گفت که تتر در چندین بلاک چین از جمله بیت کوین ( از طریق اومنی) اتریوم، ترون ، ای او اس EOS، الگوراند در دسترس است. 

آدرینو نتیجه گرفت که تتر احتمالا پر مصرف ترین محصول استفاده شده در تمام اکو سیستم رمز ارزها است و تقریبا هر صرافی از این رمز ارز را در لیستش دارد یا برای معاوضه با آن پیشنهاداتی دارد و یا اینکه پیشنهاد به حفظ این توکنها می کند. 

آیا تتر بر روی قیمت ها تاثیر گذار است؟

یکی از موضوعاتی که در جامعه رمز ارزها بسیار مورد بحث و بررسی است این است که آیا تتر تاثیر مستقیمی بر روی قیمت بیت کوین و دیگر دارایی های دیجیتال بجز استیبل کوین ها دارد یا نه. در حالی که دلایل مختلفی در این زمینه مطرح می شود مطالعه اخیر نتیجه گیری کرده که استیبل کوین ها نمی توانند باعث تغییر قیمت ها شوند. 

دو دانشمند در تحقیقی که انجام دادند اظهارداشتند که تتر تغییر مهمی در سال 2018 به وجود آورد. تاقبل از سال 2018 تمامی سکه هایی که به وجود می آمدند بلافاصله از طریق بیت فاینکس توزیع می شدند و یا به صرافی های دیگر می رفتند تا در بازار های ثانویه خرید و فروش شوند. از بعد از سال 2018 خزانه داری تتر بخشی از کل تترها را نزد خود نگه داشته. 

با بررسی "معیارهای دقیقتری همچون جریان تتر به بازاهای ثانویه، حجم ذخیره کلی و تاثیرات ناگهانی و غیر منتظره بر روی قیمت بیت کوین این تحقیق نشان داد که هیچ دلیل سیستماتیکی مبنی بر اینکه مشکلات و مسائل مربوط به استیبل کوین ها می تواند بر قیمت رمز ارزها تاثیر بگذارند پیدا نشد."