دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

خواننده آمریکایی و سرمایه گذاری 6 میلیارد دلاری برای ساخت شهر رمز ارزی

خواننده آمریکایی و سرمایه گذاری 6 میلیارد دلاری برای ساخت شهر رمز ارزی

شرکات کی ای اینترنشنال قرارداد ساخت 6 میلیارد دلاری برای ساخت آرمان شهر اِی کان که با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر کار می کند و پول رایج آن رمز ارز ای کوین می باشد را امضا کرده است. خواننده و تهیه کننده معروف اِی کان  اعلام کرده است که دو فاز اول این پروژه می بایست تا 2029 به پایان برسد. 

هزینه 6 میلیارد دلاری برای قرارداد ساخت شهر اِی کان  

گرچه مدتی است که در محافل زیادی شایعاتی درباره ساخت آرمان شهر اِی کان با محوریت رمز ارزها بر پا بوده است، در اوایل امسال این تهیه کننده امریکایی نهایتا با اعلام رسمی اینکه قرار داد ساخت این شهر به مراحل پایانی خود رسیده است به تمامی این شایعات پایان داد. 

این ستاره آمریکایی – سنگالی در نظر دارد تا اولین شهری که بر پایه انرژی های تجدید پذیر و رمز ارز اختصاصی خودش یعنی ای کوین است را پایه گذاری و تاسیس کند. 

پروژه ساخت این شهر بر روی 2000 هکتار زمینی انجام می شود که از سوی رییس جمهور سنگال به اِی کان داده شده است. این زمین در نزدیکی اقیانوس قرار دارد و تقریبا به فرودگاه بین المللی داکار هم نزدیک است. 

قابل ذکر است، در حالی که هزینه های اولیه تقریبا 2 میلیارد دلار تخمین زده شده است اما بر اساس اعلامیه ای که منتشر شده هزینه ساخت بسیار بیشتر از این مقدار خواهد بود. 

یک شرکت مستقر در آمریکا قرارداد طراحی ، ساخت و پیاده سازی این شهر را برنده شده است که مبلغی در حدود 6 میلیارد دلار هزینه به همراه خواهد داشت. سرمایه گذاران این پروژه به شرکت کی ای اینترنشنال تضمین کرده اند که برای شروع فاز اول و دوم این پروژه 4 میلیارد دلار در اختیارشان قرار  می دهند.

کار طراحی ها و معماری این پروژه را شرکت مشاوران و توسعه بکری و شرکاء ، تحت نظارت شرکت آمریکایی انجام خواهد داد.

رمز ارز

 

چهارچوب های زمانی ساخت شهر ای کان

بر اساس اطلاعاتی که در این اعلامیه منتشر شده است فاز اول این شهر می بایست تا سال 2023 به پایان برسد. این فاز شامل ساخت راه ها، کمپ بیمارستانی همپتونز ، مرکز خرید همپتونز، هتل ها، منازل مسکونی، یک مدرسه، یک ایستگاه پلیس، تاسیسات مربوط به دفع ضایعات و یک نیروگاه خورشیدی تولید برق می باشد. 

توسعه فاز دوم نیز باید در 5 سال بعدی از سال 2024 تا 2029 باشد. پس از اینکه این شهر بطور کامل ساخته شد، ارز رایج برای این شهر هم رمز ارز اختصاصی ای کوین خواهد بود. 

یکی دیگر از شرکای توسعه دهنده برای این آرمان شهر، آژانس گردشگری سنگالی به نام ساپکو است. این مجموعه گردشگری در کنار اینکه در فرایند ساخت و ساز مشارکت دارد سعی در توسعه و پیشرفت بخش گردشگری در این منطقه و حتی کشور دارد. 

رییس جمهور این کشور نیز برای ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه، این شهر را یک منطقه مالیاتی انحصاری اعلام کرده است که مشمول بعضی معافیت های مالیاتی می شود