دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

صعودی شدن این دو شاخص بیت کوین، آیا قیمت هم از این دو شاخص پیروی خواهد کرد؟

صعودی شدن این دو شاخص بیت کوین، آیا قیمت هم از این دو شاخص پیروی خواهد کرد؟

دو شاخص بیت کوین به دو رکورد جدید دست پیدا کردند. آیا قیمت بیت کوین هم همین مسیر را طی خواهد کرد

دو شاخص مهم و اساسی از شاخص های بیت کوین به بالاترین مقدار خود تا کنون رسیده اند. آیا قیمت بیت کوین هم افزایشی این چنینی را تجربه خواهد کرد ؟ 

بر طبق گفته های آقای چارلز ادواردز که بنیانگذار شرکت مدیریت دارای هایی رمز ارزی به نام کَپ ریول اینوستمنت (Capriole Investments) می باشد، ارزش انرژی بیت کوین به بالاترین مقدار خود تا کنون رسیده است. این تمام ماجرا نیست چرا که دیروز میزان هش ریت استخراج این رمز ارز نیز مقادیر جدیدی ثبت کرده که بسیار بالا هستند. آیا قیمت بیت کوین هم افزایش خواهد داشت؟ 

"ارزش ذاتی" بیت کوین در حال افزایش است 

طبق توییتی که آقای ادواردز زده است، ارزش انرژی همان ارزش ذاتی رمز ارز است. این شاخص مطرح شده توسط آقای ادواردز به بالاترین مقدار خود تا بحال رسیده و همین امر برای وقوع افزایش قیمت کافی است. او گفته است: 

روند صعودی فوق العاده

میزان ارزش انرژی بیت کوین به بالاترین میزان خود تا بحال رسیده است. 

ارزش ذاتی #بیت کوین هم تا بحال اینقدر زیاد نبوده است.

چطور می شود که این دو شاخص اینقدر صعودی باشند؟ 

او همچنین در ادامه نموداری را برای تایید صحبت هایش ارائه می دهد. 

بیت کوین

 

ارزش انرژی بیت کوین به بالاترین مقدارخودش تا بحال رسیده است.

قیمت بیت کوین در نزدیکی 9300 دلار همواره در حال نوسان است اما نمودار بالا نشان می دهد که ارزش انرژی آن برابر 12815 دلار می باشد. ارزش متوسط متحرک ساده (SMA) برای بیت کوین برابر با 11427 دلار می باشد. چارلز معتقد است که این ارزش منصفانه می باشد. 

بر طبق مقاله ای که او در دسامبر سال گذشته منتشر کرد، تنها، انرژی است که می تواند قیمت منصفانه ای را برای بیت کوین رقم برند. یک ارتباط مستقیم بین این دو وجود دارد بطوریکه اگر قدرت و انرژی ورودی کاهش یابد این امر باعث می شود تا قیمت منصفانه بیت کوین به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد. 

" مدل ارزش انرژی می گوید اگر تمامی استخراج کنندگان فردا دست از استخراج بیت کوین بکشند، قدرت یا انرژی ورودی صفر خواهد شد و بیت کوین بی ارزش می شود"

نه تنها ارزش انرژی که هش ریت هم به مقادیر بالایی رسیده است

در حالی که ارزش انرژی بیت کوین روند صعودی پیدا کرده است ، میزان هش ریت این رمز ارز هم بیکار ننشسته و شروع به افزایش کرده است. بر اساس داده های منتشر شده توسط بیت اینفو چارت ، میزان این هش ریت افزایش پیدا کرده و به حوالی سطح آن پیش از پیاده سازی هالوینگ رسیده است.

این بدین معنی است که تعداد بیشتری از استخراج کنندگان در قدرت هش شریک می شوند تا بتواند میزان پاداش اندکی که وجود دارد را به خود اختصاص دهند. هر چقدر که قدرت هش بالاتر باشد میزان انرژی ورودی بیشتر خواهد بود. 

اگرچه که به نظر می رسد افزایش میزان هش ریت استخراج بیت کوین تئوری ارزش انرژی آقای ادوارد را تایید می کند اما او با استدلال ها و مباحث جدی روبرو است. 

در پاسخ به یکی از کابران که از او خواسته بود تا توضیحی برای ارزش انرژی بیت کوین ارائه دهد او گفته است الگوی قیمتی بیت کوین در ده سال یک نسبت 1:1 را با میزان انرژی ورودی استخراج دنبال می کند. 

بنیانگذار بنیاد نانو آقای کالین لاماهیو به سرعت مواضع خود را در این زمینه نفی کرده می گوید: 

مصرف انرژی به قیمت بستگی دارد چون اینگونه طراحی شده است اما قیمت به مصرف انرژی بستگی ندارد. 

— کالین لاماهیو (@ColinLeMahieu) July 6, 2020

این جنگ کلامی برای مدت طولانی ادامه پیدا کرد به خصوص هنگامی که کالین مخالف ایده در نظر گرفتن "ورودی هزینه" برای محاسبه ارزش بیت کوین بود.

آیا قیمت بیت کوین هم افزایش پیدا خواهد کرد ؟ 

فردی از آقای چارلز پرسیده است که آیا افزایش ارزش انرژی منجر به افزایش قیمت بیت کوین می شود که او در پاسخ با تایید گفت: 

این دو فاکتور نمی توانند برای مدت طولانی اختلاف داشته باشد. افزایش یکی منجر به افزایش دیگری می شود و منطقی است. 

— چارلز ادواردز (@caprioleio) July 6, 2020

در حالی که این موضوع می تواند درست باشد آخرین گزارش بلومبرگ اشاره ای به یک افزایش جدی قیمت بیت کوین دارد. در این گزارش بیت کوین همچون گاوی در قفس که آماده رها شدن است تا سطح مقاومت 13000 دلار را بشکند توصیف شده است. 

بر طبق گفته تحلیلگران مرتبط با رسانه های مهم و تاثیرگذار، میزان تقاضا برای بیت کوین به طور قابل توجهی رو به افزایش است. آنها همچنین دریافته اند که رمز ارز ها در حال بلوغ هستند و نوسانات آنها در مقایسه با سهام و بازار کالا طور قابل توجهی کاهش یافته است. 

همچنین تعداد آدرس های فعال باعث شده اند که پروژه پذیرش بیت کوین تسریع شود و به همین دلیل است که بیت کوین میتواند افزایش قیمت تا 12000 دلار را ببیند.