دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

بیت کوین بر روی کره مریخ، مدل پیشبینی قیمت

بیت کوین بر روی کره مریخ، مدل پیشبینی قیمت

چهار دلیل خالق مدل موجودی به جریان بیت کوین برای خرید این رمزارز در سال 2016-2015

پلن بی ، تحلیلگری که مدل مشهور موجودی به جریان بیت کوین را ارائه داد، از چهار دلیلی که چرا در سال 2015 و 2016 بیت کوین خریداری کرده پرده برداری کرد. 

اگر شما در سال 2015 یا 2016 که بیت کوین با قیمتی کمتر از 500 دلار خرید و فروش می شد بیت کوین خریداری کرده و آنرا نگه داشته بودید امروز ارزش دارایی شما 1750 درصد بیشتر شده بود. هر چند که بسیاری از سرمایه گذاران در آن زمان به دلیل شک و تردیدهایی که داشتند، اقدام به خرید رمز ارز نکردند و به نحوی آنقدرخوش شانس نبودند که به بیت کوین بخرند.

امروز بیت کوین که به عنوان دارایی با بهترین عملکرد در طی یک دهه اخیر نامگذاری شده است با قیمت اندکی بالاتر از 9200 دلار خرید وفروش می شود. بیشتر مردم چه خرده فروشان و چه سرمایه گذاران سازمانی در حال خرید این دارایی دیجیتال با دلایل مختلف هستند.

دلایل پلن بی برای خرید بیت کوین

یکی از افرادی که وقتی بیت کوین چند صد دلار بود اقدام به خرید این رمز ارز کرد، پلن بی بود. این تحلیلگر بخاطر ابداع مدل قیمتی موجودی به جریان(S2F) معروف است. 

پلن بی با یاد آوری روزهای اولیه ای که قصد خرید بیت کوین داشت در توییتر خود ((@100trillionUSD به چهار دلیل که چرا در سال 2015/2016 و خیلی قبل تر از اینکه او مدل موجودی به جریان را برای بیت کوین ابداع کند، بیت کوین خریده، اشاره کرده است. 

بر طبق گفته های این تحلیلگر اولین دلیل او برای خرید این ارزدیجیتال وجود ذخیره محدود آن بوده است. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت اما در حال حاضر تقریبا 47 میلیون میلیونر در سرتاسر دنیا وجود دارد. پس به طور منطقی این بدین معنی است که به اندازه کافی برای میلیونر ها بیت کوین وجود ندارد چه برسد به سرمایه گذاران متوسط. 

 

بیت کوین بر روی کره مریخ؟ 

دلیل دیگر این است که او احتمال اینکه بشر بخواهد در فضا و دیگر سیارات زندگی بسازد را در نظر گرفته است. پلن بی می گوید اگر این اتفاق بیافتد "بشر دیگر نمی تواند از طلا یا دلار در فضا یا مریخ استفاده کند و باید از چیز دیگری استفاده کند". گزینه جایگزین بهتر، ارزی دیجیتال مثل بیت کوین می تواند باشد.

همه میدانند که دولت مرکزی یا نهاد ها کنترلی بر بیت کوین ندارند. پیش تر هم گزارشی از کریپتو پتیتو منتشر شده بود که از ایمیل ناشناسی صحبت می کرد که احتمالا توسط ساتوشی ناکاموتو ارسال شده بود و در آن به مفهوم پول الکترونیک ( ecash) همچون بیت کوین اشاره شده بود. 

نویسنده این پست مرموز مدعی است که اگر چیزی که از بین می رود را به نام پول الکترونیک معرفی کنیم در واقع به درستی از کلمه پول الکترونیک استفاده نکرده ایم. 

وی در ادامه می گوید " به صورت فنی امکان پیاده سازی پول الکترونیکی بدون دسترسی به سخت افزارهای مقاوم در برابر نفوذ و دخالت امکانپذیر نیست زیرا وابستگی به یک پایگاه داده با مصرف دوباره به معنی این است که اگر فردی (شما بگویید دولت) تصمیم بگیرد که کامپیوتر را خاموش کند در طی یک شب این پول بی ارزش می شود.

پلن بی میگوید سومین دلیل برای اینکه پنج سال پیش اقدام به خرید بیت کوین کرده است این بوده که هیچ کسی قادر نیست تا حساب کاربری و تراکنش های بیت کوین را مسدود کند. 

بیت کوین در بحران اقتصادی سال 2007 -2008 به وجود آمد. چهارمین دلیل خالق مدل موجودی به جریان بیت کوین برای تصمیم به خرید این رمز ارز، نرخ سود صفر درصدی آن بود زیرا این نرخ سود باز هم بهتر از نرخ سود منفی پیشنهاد شده توسط بانک ها در زمان بحران های اقتصادی است. 

بیت کوین با قیمت 300000 دلار 

مدل قیمتی موجودی به جریان آقای پلن بی بخصوص در ارزش بالقوه و احتمالی این رمز ارز بصورت صعودی است. این مدل قیمت بیت کوین را با استفاده از تعداد سکه های در چرخش و نرخ مربوط به آنها اندازه گیری می کند.

به بیان ساده تر، هر چهار سال که  اندوخته تولید بیت کوین کاهش یابد  میزان دارایی های رمز ارزی نایاب تر می شود زیرا که عرضه آن محدود تر می شود و به همین خاطر باعث افزایش قیمت نمایی آن می شود. 

به طور تئوری مدل موجودی به جریان آقای پلن بی، قیمت هر سکه از بیت کوین را 288000 دلار محاسبه می کند و یا اینکه سرمایه بازار را تا سال 2024 که چهارمین هالوینگ بیت کوین رخ می دهد ، 5/5 تریلیون دلار پیش بینی می کند.