دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

افزایش هش ریت، نزدیک شدن به بروز رسانی شبکه به اتریوم 2

افزایش هش ریت، نزدیک شدن به بروز رسانی شبکه به اتریوم 2

میزان هش ریت اتریوم از آغاز سال 2020 تا به امروز با رسیدن به سطح GH/s 187369، 30 درصد افزایش پیدا کرده است که این خود نشانه ای است از اینکه تعداد استخراج کننده بیشتری قبل از عرضه اتریوم نسخه 2 به سمت این رمز ارز روی آورده اند.

افزایش هش ریت اتریوم در سال 2020

بر اساس داده های منتشر شده از اتراسکن، هش ریت اتریوم در آغاز امسال تقریبا  GH/s147405  بوده است. بلافاصله پس از شروع سال این میزان 10 درصد افزایش پیدا کرده و پس از آن نیز با روند مثبت ادامه داشته است. در زمان نوشتن این مقاله میزان هش ریت به  GH/s 187369 رسیده است که نشان از یک افزایش 27 درصدی دارد. 

اتریوم

 

به طور معمول افزایش هش ریت به معنی وجود یک شبکه ایمن تر و شانس کمتر برای وقوع حمله 51 درصدی است. یک وبسایت هزینه های احتمالی انجام چنین حمله هایی را بر روی شبکه های بلاک چین مختلف محاسبه کرده است که بر اساس آن میزان اتریومی که در اثر این حمله ها به خطر می افتد چیزی در حدود 140000 دلار در هر ساعت می باشد. 

در شرایط کنونی اتریوم از نظر مقیاس در جایگاه دوم و پس از بیت کوین قرار دارد.  قابل ذکر است، با وجود اینکه هش ریت بیت کوین حتی پس از پیاده سازی هالوینگ در ماه می کاهش پیدا نکرده است اما در هر ساعت حمله 430000 دلار بیت کوین از دست خواهد رفت. 

با وجود افزایش های اخیر، میزان هش ریت اتریوم هنوز هم به میزان قابل توجهی پایین تر از بالاترین میزان خود که در سال 2018 بوده است. از ماه مارچ تا اکتبر آن سال میزان هش ریت به طور تقریبا ثابتی بالای GH/s 250000 بود و در 9 ام آگوست افزایش ناگهانی دیگری به GH/s 300000  داشت. 

 

انتظار برای عرضه اتریوم نسخه 2

سال 2020 می تواند یک سال مهم برای اتریوم باشد زیرا قرار است امسال انتظار های طولانی مدت برای عرضه اتریوم نسخه 2 به پایان برسد. در این بروزرسانی شبکه از الگوریتم اجماع اثبات کار به الگوریتم  اثبات سهام تغییر  پیدا می کند. با پیاده سازی این پروژه شرکت قادر خواهد بود تا تعدادی از مشکلات امنیتی و مشکلات مقیاس پذیری را برطرف کند. 

با وجود اینکه بنیانگذار این پروژه، ویتالیک بوترین، اخیرا از عرضه راه حل های دو لایه مختلفی بر روی اتریوم خبر داده بود اما تاریخ دقیق انتشار اتریوم نسخه 2 هنوز مشخص نیست. 

امسال نیز برای این رمز ارز که از نظر سرمایه بازار در جایگاه دوم قرار دارد، قیمت وضعیت مثبت داشته است. ورود اتریوم به قرن جدید با قیمت 130 دلار بود ولی در حال حاضر قیمتش به 243 دلار رسیده است. این نشانگر یک افزایش قیمت 87 درصدی است هر چند که در طی پنج شنبه سیاه در میانه ماه مارچ به قیمت 90 دلار هم رسید. 

اتریوم