دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

بررسی 5 رمز ارز که در کنار بیت کوین می توانند خوش بدرخشند

بررسی 5 رمز ارز که در کنار بیت کوین می توانند خوش بدرخشند

پنج رمز ارزی که در کنار بیت کوین نوید بخش شکستن قیمت و رسین به بالاترین قیمت خود تا کنون هستند

با بررسی آلت کوین ها چندین پروژه قابل ذکر وجود دارد که می توانند به بالاترین قیمت خود تا به حال در سال 2020 برسند. اما این سوال همچنان باقی است که کدام یک از این آلت کوین هامی توانند راه چین لینک را دنبال کرده و به موقعیت و جایگاه اختصاصی خود برسد. 

در حالی که بیت کوین در منطقه آسودگی خود قرار گرفته است بسیاری از آلت کوین ها نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده اند.  سیستم مالی غیر متمرکز (DeFi) و برخی پیشرفت های برجسته در چندین پروژه باعث افزایش قیمت جدی برخی آلت کوین ها و کاهش برتری بیت کوین شده است که این نوید بخش فصل تازه ای در آلت کوین ها می باشد. 

در این میان چین لینک (LINK) هم با عملکرد خود همچنان همه را شگفت زده کرده است و یکی پس از دیگر رکورد بالاترین قیمت خود تا کنون را می شکند. با در نظر گرفتن این موضوع بیاید نگاهی به تعدای از این آلت کوین های نوید بخش داشته باشیم که این امکان را دارند که به بالاترین قیمت خود تا بحال برسند. 

تزوس (XTZ)

با خواندن وبسایت تزوس در می یابیم که " تزوس یک بلاک چین غیرمتمرکز جدید است که از طریق برقراری یک جامعه حقیقی دیجیتال بر خود حکومت می کند"

یکی از ویژگی های منحصر بفرد آن مربوط به نحوه حاکمیت آن است بطوریکه تزوس در تلاش است تا به جای تیم های توسعه و کمیته های استخراج، یک فرایند تصمیم گیری را به واسطه کاربران شبکه اش راه بیاندازد. 

این شرکت که دفتر مرکزی آن در سوییس می باشد بیش از 200 میلیون دلار را در سال 2017 و طی دو هفته به عنوان سرمایه اولیه فراهم کرد. بعد از بیش از یک سال دوره آزمایشی و بتا ، شبکه اصلی تزوس در اواخر سال 2018 آغاز بکار کرد. 

این رمز ارز با نام XTZ در فوریه امسال با رسیدن به رقم 4 دلار به بالاترین قیمت خود تا بحال رسید. هر چند که همه گیری کوید 19 قیمت این رمز ارز را در پنج شنبه سیاه ماه مارچ به زیر 1 دلار رساند. با این وجود از آن زمان به بعد ارزشش را به میزان قابل توجهی افزایش داده و اکنون به 3 دلار رسیده است که منطقه خوبی برای شکستن بالاترین قیمت خود تا بحال بوده است. 

زیر ساخت های پشت این پروژه قوی هستند، پس می توان گفت که این دارایی توان افزایش قیمت و رسیدن به ناحیه ای بالای بالاترین قیمت خود تا بحال را دارد. کاربرد این رمز ارز در دنیای واقعی هم اخیرا مشاهده شده است به عنوان مثال بزرگترین بانک سرمایه گذاری در آمریکای لاتین به نام بانکو بی تی جی پاکتوال از این بلاک چین استفاده کرده است. این بانک توکنی را بر روی بلاک چین تزوس استفاده کرده است که ریتبز ( ReitBZ) نام دارد.

تزوس بخاطر ویرگی سهام اش در اجتماع رمز ارزها پرطرفدار است. براساس گزارش اخیر، نزدیک به 93 درصد از تمامی تزوس ها بخاطر سهامی که دارند نگه داشته شده اند که این مقدار بیشترین میزان اثبات سهام در میان همه رمز ارزها است. بک حقیقت جالب اینکه تزوس از اولین توکن هایی بود که به عنوان پاداش سهام پیشنهاد می داد که تحت عنوان سهام پخت تزوس شناخته می شد.

بیت کوین 

XTZ/USD, Kraken. منبع: تریدینگ ویو

سکه باینانس (BNB)

صرافی باینانس از صرافی های رمز ارزی پیشرو می باشد که  اخیرا سومین سالگرد تولدش را تجربه می کند و یکی از فعال ترین شرکت های مشغول در زمینه دارای دیجیتال است. این شرکت همچنان هم در حال ساخت و ساز و ادامه فعالیت هایش است از فعالیتش به عنوان یک پلتفرم خرید و فروش رمز ارزی مستقل در انگلستان آنهم به صورت قانونی گرفته تا مشارکت با مرورگر بریو (Brave)

این شرکت اخیرا دو خرید بزرگ انجام داده است. اولی خرید شرکت پیشرو جمع آوری داده، کوین مارکت کپ بود که به گفته ای بزرگ ترین خرید در این صنعت تا کنون بوده است. بعد از آن نیز باینانس، پلتفرم کارت اعتباری ویزا را خریداری کرد و به صورت رسمی برای کاربرانش در انگلستان و تعدادی از کشورهای اروپایی باینانس کارت صادر کرد. 

هموز هم با وجود این پیشرفت ها رمز ارز اختصاصی این شرکت به نام سکه باینانس ارزشش افزایش پیدا نکرده است. باینانس در ماه ژوئن سال گذشته به بالاترین قیمت خود تا آن زمان یعنی 40 دلار رسید اما از آن پس نتوانسته به بالاتر از 30 دلار برسد. 

در فروش بزرگی که در میانه ماه مارچ رخ داد قیمت این رمز ارز به زیر 10 دلار کاهش پیدا کرد و اکنون هم تقریبا قیمتی برابر با 17 دلار دارد. در گزارشی آمده بود که قیمت این ارز کمتر از مقدار واقعی اش است و افزایش قیمتی اگر رخ بدهد زیاد خواهد بود. بنابراین اگر قیمت این رمز ارز از 40 دلار برای هر سکه فراتر برود تعجب برانگیز نخواهد بود. 

همچنین شایان ذکر است که عرضه در چرخش این رمز ارز به صورت سه ماه و تدریجی کاهش پیدا می کند تا یک نقطه مشخص که میزان سوزاندن توکن ها برابر با درصد سود سه ماهه آن باشد. 

بیت کوین

BNB/USDT, باینانس. منبع: تریدینگ ویو

اِی و (LEND)

اِی و یک سیستم مالی غیرمتمرکز مربوط به پروتکل های قرض دادن است که کابران را قادر می سازد تا مقدار مشخص از رمز ارزها را با نرخ سود ثابت یا متغیر قرض بدهند یا قرض بگیرند. این پلتفرم توکن اختصاصی خودش را تحت عنوان لِند (LEND) بکار میگیرد تا برای دارندگانش تخفیف هایی را ارائه دهد. این شرکت همچنین اظهار داشته است که کاربران می توانند از لِند برای مدیریت و به عنوان خط مقدم دفاع در برابر وام های بزرگ بهره ببرند. 

بالاترین قیمتی که لِند تا کنون داشته است مربوط می شود به هفته اول سال 2018 که قیمتی برابر 0.48 دلار داشته است. از آن پس قیمت این دارایی برای دو سال روند نزولی داشته است. با متحول شدن کل سیستم مالی غیر متمرکز تمامی اینها دچار تغییر شدند و تمامی توکن هایی که به نحوی با این سیستم در تماس بودند تاثیرات مثبتی در قیمت را تجربه کردند. 

با رشد سیستم مالی غیر متمرکز تمام شرکت هایی که به نحوی این سیتسم را ترویج می دادند هم رشد کردند. قیمت لِند هم نمونه ای از همین موضوع است بطوری که در میانه آپریل این دارایی با قیمت 019/0 دلار خرید و فروش می شد و در حال حاضر که این مقاله را می نویسیم این دارایی بیش از 1000 درصد رشد را در طی سه ماه تجربه کرده است. 

با این وجود اگر این روند را سیستم مالی غیر متمرکز ادامه دهد قیمت سکه اِی و می تواند از بالاترین قیمت پیشین خود یعنی 48/0 دلار هم فراتر رود. در حال حاضر لِند با قیمت 3/0 دلار در حال خرید و فروش است. 

بیت کوین

LENDUSD 1w. منبع: تریدینگ ویو

بِرِیوْ (BAT)

بِرِیوْ یک مرورگر وب متن باز، خصوصی و ایمن است که توسط شرکت نرم افزاری ِبرِیوْ توسعه پیدا کرده  و بر روی کامپیوتر ، مک و دستگاه های موبایل می توان از ان استفاده کرد. رمز ارز این شرکت تحت عنوان – بیسیک اتنشن توکن (BAT) شناخته می شود یک توکن تبلیغاتی است که بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است. آنها با ایجاد ارتباط بین تبلیغ کنندگان، منتشر کنندگان کاربران به روشی غیر متمرکز یک بازار تبادل آگهی ایجاد کرد. 

شرکت پشت این سکه ها اخیرا در چندین مشارکت قابل توجه حضور داشته است که نهایتا می تواند به BAT کمک کند تا قیمتش را افزایش بخشد. به دنبال همکاری با شرکت باینانس که در بالا هم ذکر شده، کاربران مرورگر بِرِیوْ می توانند به آسانی به دارایی های رمز ارزی خود از طریق یک ویژگی که این مرورگر دارد به نام ویجت باینانس دسترسی داشته باشند. این امر به افراد این امکان را می دهد که مستقیما به وبسایت های صرافی ها دسترسی داشته و بتوانند دارایی های دیجیتال را از این طریق و بدون نیاز به ترک کردن آن صفحه خریداری کرده یا بفروش گذارند یا نگهداری کنند 

صرافی پرطرفدار ژاپنی به نام بیت فلایر هم اخیرا اعلام کرده است که در حال توسعه یک کیف دیجیتال برای کاربران مرورگر بِرِیوْ است. این دو شرکت همچنین ذکر کرده اند که آنها یک کمپین بازاریابی مشترک را برای توسعه شناساسیی رمز ارزها و بلاک چین در میان مشتریانشان براه خواهند انداخت تا بتوانند تجربه و رضضایت کاربران خود را افزایش داده و بهبود بخشند. 

علی رغم مناقشاتی که وجود دارد اما این گسترش ها واقعا توانسته است قیمت BAT را در ژانویه سال 2018 بالا ببرد و این در حالی است که قیمت کنونی این توکن بیش از 1 دلار می باشد. 

بیت کوین

BAT/USDT, باینانس. منبع: تریدینگ ویو

اتریوم (ETH)

این دومین رمز ارز بزرگ از نظر سرمایه بازار می تواند چیزی شبیه به یک اسب سیاه باشد و البته در بین این پنج گزینه شگفت انگیزترین است. 

از یک سوی، این رمز ارز فاکتورهای مطلوب متعددی دارد. از جمله آنها به رونق سیستم مالی غیر متمرکز و استفاده از بلاک چین اتریوم و این حقیقت که بزودی از الگوریتم اثبات کار که مورد تایید همه است به اثبات سهام تغییر خواهد کرد می توان اشاره کرد.

به دنبال تکمیل این انتقال، که هنوز هیچ تاریخ رسمی برای آن نیامده است این شبکه مقیاس پذیر تر و ایمن تر خواهد شد. نهایتا اتریوم نسخه 2 نوید بخش خبرهای خوب برای رمز ارز اتریوم خواهد بود.

 از سویی دیگر، این رمز ارز فاصله زیادی با روزهایی دارد که بالاترین قیمت خود را داشته است. در ژانویه 2018 اتریوم قیمتش به بالای 1400 دلار رسید و پس از آن 85 درصد از ارزش خودش ار از دست داد. اتریوم اگر بخواهد بالاترین قیمت خودش را بشکند باید 500 درصد رشد کند.

اگرچه الان چنین افزایش قیمتی دور از ذهن به نظر می رسد اما اتریوم در گذشته هم چنین افزایش قیمتی را تجربه کرده بود است. علاوه براین عوامل مختلف دیگری وجود دارد که می گوید قیمت اتریوم به طور قابل توجهی پایین تر از مقدار واقعی اش است. 

بیت کوین

ETHUSD 1w. منبع: تریدینگ ویو