دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

خرید دستگاه خودپرداز بلاک چین توسط روسیه ، اولین قدم برای تولید رمز ارز ملی؟

خرید دستگاه خودپرداز بلاک چین توسط روسیه ، اولین قدم برای تولید رمز ارز ملی؟

خرید 5000 عابر بانک بلاک چین با امکان استخراج رمز ارز توسط بزرگترین بانک روسیه

بزرگترین بانک روسیه قصد دارد تا مبلغ 100 میلیون دلار را صرف خریدن 5000 عابر بانک دارای قابلیت بلاک چین کند ، عابر بانک هایی که قادرند تا رمز ارز استخراج کنند.

اسبربانک روسیه که بزرگترین بانک این کشور می باشد طی مناقصه ای درخواست 4917 دستگاه عابر بانک با کارت گرافیکی را داده است که توانایی پشتیبانی از عملیات های بلاک چین را داشته باشند.

دو متخصص در این زمینه در گفتگویی با کوین تلگراف گفتند که کاملا روشن است دلیل درخواست کارت گرافیکی که به منظور عملیات های بلاک چین بهینه شده باشد، استخراج ارزهای دیجیتال است.

اسبر بانک روسیه قدیمی ترین و در عین حال بزرگترین بانک این کشور می باشد که 44 درصد از تمامی حساب های شخصی مردم این کشور در این بانک می باشد. این بانک دارای 14200 شعبه و 77000 دستگاه عابر بانک در سر تاسر این کشور می باشد. بزرگترین سهامدار این بانک، دولت روسیه و رییس و مدیر عامل آن هرمان گرف؛ وزیر اسبق اقتصاد و تجارت روسیه است. گرف بسیار معروف است به اینکه علاقه مند به تکنولوژی های جدید و بخصوص بلاک چین می باشد.

اولین عابر بانک بلاک چین دنیا ؟

حداکثر هزینه ای که برای این مناقصه در نظر گرفته شده است 05/108501718  دلار می باشد که به ازای هر عابر بانک مبلغ 65/22066  دلار می باشد. یکی از نیازمندی ها و شرایط فنی این عابر بانک ها این است که باید مجهز به کارت گرافیکی باشند که :

"این کارت گرافیک ها یاید امکان پشتیبانی از Nvidia Cuda در سیستم عامل را به منظور شناسایی و تشخیص تصویر داشته باشد و این امکان سازگاری  با بلاک چین و عملیات های آن را داشته باشند."

عابر بانک بیت کوین چیز جدیدی نیست ولی عابر بانک معمولی که دارای قابلیت بلاک چین باشد موضوع جالبی است. سوال مهمی که اینجا مطرح می شود این است که چرا یک عابر بانک معمولی باید کارت گرافیکی داشته باشد که بتواند بعضی از عملیات های بلاک چین را پشتیبانی کند؟ در این زمینه احتمالاتی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم .....

یک اشتباه ساده یا اقدام برای توزیع رمز ارز اختصاصی

واضح ترین دلیلی که می توان برای این موضوع در نظر گرفت این است که هدف، استخراج رمز ارز است. آیا اسبر بانک می تواند رمز ارز اختصاصی خودش را معرفی کند یا آیا روسیه تصمیم گرفته است از سیستم شبکه وسیع بانکی برای توزیع این رمز ارز ها استفاده کند؟

اما دلیل دیگری که می توان برای این موضوع مطرح کرد این است که این موضوع تنها یک اشتباه در متن توصیفی این مناقصه بوده است و این بانک این کارت گرافیک ها را برای شناسایی تصویر نیاز دارد که اگر فرض کنیم هدفشان داشتن عابر بانک هایی با ویژگی تعیین صلاحیت بیو متریک باشد آنگاه این شرط منطقی به نظر می رسد.

ثبت تراکنش های عابر بانک بر روی بلاک چین

رییس بخش بازاریابی شرکت ویوز،یک پلتفرم بلاک چین، ماتوی ویتوف که همکاری های زیادی با شرکت های روسی و دولت روسیه داشته است و در این زمینه ابتکارهای زیادی هم داشته است در مصاحبه با کوین تلگراف گفته است تکنولوژی بلاک چین می تواند به عابر بانک ها این امکان را بدهد که تراکنش های خود را با استفاده آن ثبت و ضبط کنند.

او معتقد است که کارت گرافیک، استفاده هایی غیر از استخراج رمز ارز هم دارد. به نظر او احتمال ندارد که اسبر بانک به دنبال اعلام رمز ارز اختصاصی خود باشد و بیشتر مسئله پیش آمده را یک اشتباه در متن مناقصه می داند. او همچنین اشاره ای هم به سازمان امور مالیاتی روسیه داشت که اخیرا یک پلتفرم بلاک چین معرفی کرده است تا به مشاغل و کسب و کارهای کوچک از این طریق وام اعطا کند.

استخراج آلت کوین ها

الکساندر چپرنوی ، بنیانگذار پلتفرم بلاک چین ارگو (Erfo) هم به سختی می پذیرد که کاربرد این کارت گرافیک چیزی به غیر از استخراج ارزهای دیجتال باشد:

"در کنار استخراج رمز ارز، از این کارت گرافیک ها می توان برای پردازش تعدادی از الگوریتم های رمز ارزی استفاده کرد، اما من درک نمی کنم که چرا یک عابر بانک باید نیاز به چنین کارت گرافیکی داشته باشد "

او افزود که این کارت گرافیک ها توانایی استخراج بیت کوین را ندارد ولی میتوان از آنها برای استخراج آلت کوین هایی همچون ارگو (EFYT )، گرین (GRIN) یا رِی وِن کوین (RVN) استفاده کرد.

حدس و گمان ها

اگر روسیه برنامه این را داشته باشد که رمزارز اختصاصی خودش را تولید و توزیع کند، اسبر بانک اولین بانکی خواهد بود که در این زمینه شروع به فعالیت می کند. راهی بهتر از استفاده از شبکه وسیع بانکی برای توزیع این رمز ارزها در سرتاسر کشور و نقاط دور افتاده از این کشور پهناور وجود ندارد. شاید این عابر بانک ها بخشی از این پروژه شبکه عظیم پشتیبانی از استخراج این رمز ارز جدید باشند.

مجلس روسیه اخیرا لایحه ای ارائه داده است که بر اساس آن به شدت با خرید و فروش غیر قانونی دارایی های دیجیتال برخورد می شود – این خود یکی از دلایلی است که دولت در حال تلاش برای پاکسازی زمینه فعالیت یک رمز ارز رسمی و مورد تایید می باشد. در این کشور همچون چین ضرورت داشتن یک رمز ارز بسیار بیشتر از هر کشور غربی دیگر است، زیرا به این وسیله قادر خواهند بود تا سیستم مالی بین المللی را که در دسترس مریکا است به نوعی دور بزنند که این به نوبه خود مزیتی بزرگ برای این کشور می باشد. قابل توجه اینکه اسبربانک خود نیز در حال حاضر توسط کشورهای غربی تحت تحریم قرار گرفته است.

تمامی این فرضیات به کنار، یک اشتباه ساده در متن این مناقصه به خودی خود می تواند تعابیر مختلفی داشته باشد.