دوست عزیز!

در حال حاضر بخاطر بروزرسانی از ارائه خدمات معذوریم

تغییرات اقتصاد دنیا در سال 2020 و نقش بیت کوین در این فرایند

تغییرات اقتصاد دنیا در سال 2020 و نقش بیت کوین در این فرایند

تبدیل بیت کوین به یک اتفاق شگفت انگیز و برتر در سال 2020

 

پاندمی یا همه گیری ویروس کوید 19 مشکلات جدی را برای سیستم مالی موجود کنونی فراهم کرده است که بیت کوین توانسته است از این مشکلات به سود خود استفاده کند.

با وجود اینکه بسیاری از اقتصاد ها به ارامی شروع به بازگشایی مجدد می کنند اما پایداری آنها همچنان در هاله ای از ابهام است. به طور قطع سال 2020 به عنوان سالی که در آن بازارهای مالی بدترین روز خود را از سال 1987 تجربه کرده اند و قیمت نفت به یک میزان منفی رسید در تاریخ ثبت واهد شد. 

محبوبیت بیت کوین اما همچنان در سرتاسر دنیا در حال افزایش است بخصوص با ظهور بازارهایی که در آنها میلیاردها نفر به پتانسیل بالای این ارز دیجیتال پی برده اند. این دارایی  ثابت کرده است که در این بدترین بحران اقتصادی زندگی ما پایداری قابل توجهی دارند بطوریکه حتی بر طلا غلبه کرده و به ارزشمندترین دارایی دنیا در سال 2020 تبدیل شده اند.

همه گیری یا پاندمی کوید 19 به نحوی ترمز جهان اقتصاد را کشید بطوریکه صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده آمریکا - قدرتمندترین بانک مرکزی دنیا - چاره ای جز چاپ نامحدود پول از درخت جادویی اش را پیدا نکرد. تخمین زده می شود که این آسیب چیزی معادل 1 تریلیارد دلار باشد و تاثیر گردش مالی آن منجر به بیکاری گسترده ای در جهان شده است. 

مادامی که این همه گیری برای این بیماری وجود داشته باشد نمی توان بر این بحران اقتصادی غلبه کرد و همنیجاست که مشخص می شود سیستم مالی سنتی چیزهای زیادی را باید یاد بگیرد تا بهبود پیدا کند. بیت کوین امسال یک کلاس جدیدی در اقتصاد دنیا به وجود آورد و اکنون زمان این رسیده که همه به این رمز ارز توجه ویژه ای داشته باشند. 

اقتصاد سنتی نیاز به پوست اندازی دارد

زمانی که صندوق ذخیره فدرال آمریکا اعلام کرد که پول نامحدود چاپ می شود و قیمتوضعیت نزولی پیدا کرد، ارزش بیت کوین افزایش یافت. در این زمان بود که مردم پی بردند دیگر نمی توان به شکل سنتی از امور مالی اعتماد کرد. برای ده ها سال بدهکاری در سرتا سر دنیا رشد پیدا کرد و حباب دارایی ها به بزرگ شدن ادامه دادند. چیز یکه مشخص است این است که ما از بحران مالی جهانی در سال 2008 چیزی یاد نگرفتیم. این بحران سلامتی که پیش آمد در واقع همچون تزیین بر روی کیک متزلزلی است که جامعه ما بر روی آن ساخته شده است. اما با داشتن بیت کوین در سال 2020 موضوع می تواند متفاوت باشد. 

توانایی بیت کوین در هدایت بازارهای مالی سنتی به سمت صعودی خود شاهدی است بر این نه تنها این ارز دیجیتال ارزی پایدار و مقاوم است بلکه می تواند حتی نقش بهشتی امن و ایمن را برای مردم بازی کند. در روز 3 ژانویه سال 2009 وقتی  اولین بلاک بیت کوین یا همان جنسیس بلاک استخراج شد، سازنده مرموز آن یعنی ساتوشی ناکاموتو پیامی را بر روی داده خام این بلاک نوشت :  در تاریخ 3 ژانویه سال 2009 دومین جانشین برای بانک ها ایجاد شد. دوازده سال بعد این پیام به وضوح اثبات شد. در حقیقت بیت کوین ایجاد شد تا شکل گیری و اصلاح مجدد سیستم مالی را از طریق جداسازی پول و مملکت تسریع بخشد. اگر شما به توانایی بیت کوین در اینکه بدون وجود یک کنترل کننده مرکزی عمل می کند نگاهی بیاندازید پی خواهید برد که این نکته خود باعث امیدواری بیشتر به این ارز دیجیتال می شود.

بیت کوین از این بحران قوی تر بیرون می آید

 

تیم دراپر اشاره گفته است که این بیت کوین خواهد بود که انسان ها را نجات می دهد نه بانک ها و دولت ها. دارایی هایی که سرماهی گذاران سال ها به انها تکیه می کردند دیگر قابل اطمینان نیستند و نیزوی اقتصادهای کلان ثابت می کند که شکل موجود از تجارت و خرید و فروش توانایی مقابله با بحران دیگری را ندارد.

یک دلیل ساده وجود دارد برای اینکه بیت کوین نسبت به دیگر ارزهای فیات سنتی قابل اطمینان باشد: به طور رسمی هیچ مقدار نامحدودی برای دلار آمریکا وجود ندارد اما تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد.  جوک هایی که درباره چاپ پول در آمریکا ساخته شده اند بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند زیرا این یک حقیقت است. تورم بیش از حد، همچون بسیاری از دارایی های سنتی نقش طاعون را برای سیستم اقتصادی ما بازی می کنند.

طراحی بیت کوین به گونه ای است که ارزی ضد تورم است زیرا کد نویسی آن بر این مبنا می باشد. اما روند نزولی اخیر آن باعث شده است که بسیاری از طرفداران آن فکر کنند این موضوع درست نیست. زمانی که در 12 ماه می امسال قیمت بیت کوین به 3600 دلار رسید دلیل اصلی آن کاهش سود کلی بازار و همچنین وجود نقدینگی بیش از حد بود. از جمله میت های بیت کوین این است که به راحتی می توان آنرا نقد کرد و بسیار هم در دسترس می باشد.

موارد زیادی را میتوان از بیت کوین یاد رفت. اگر به نحوه ساخت و همچنین استخراج بیت کوین نگاهی بیاندازیم می توان در مورد آن پیش بینی هایی بکنیم. برخلاف ارزهای فیات، بیت کوین غیر متمرکز و تغییر ناپذیر است. در حل حاضر نوسانات بیت کوین بخاطر حجم کم سرمایه بازار ، عملکرد بیت کوین به عنوان ارزی که آن را احتکار می کنند و این حقیقت که رفتار افراد با بیت کوین مشابه رفتاری است که آنها با دیگر اندوخته های خود دارند می باشد.

اما مشکل اصلی این است که اقتصاد ها در حال حاضر توسط ارزهایی تورمی تقویت می شوند. در بحرانی همچون بحران کنونی این امر موجب فروپاشی سیستم همچون فروپاشی یک خانه پوشالی می شود. زمانی که هر روز ارزش پول در حال کم شدن است سودی در ذخیره کردن پول وجود ندارد. پس تنها بیت کوین است که در حال محکم کردن جایگاه خودش در شرایط کنونی است انهم زمانی که دولت ها بدون توقف در حال چاپ کردن پول هستند.

زمان آن رسیده تا توجهی که باید به بیت کوین بشود

با صفر کردن نرخ سود توسط صندوق ذخیره فدرال آمریکا بسیار محتمل است که نرخ های سود هم روند نزولی پیدا کنند. پس زمان آن رسیده است تا دنیا به بیت کوین به عنوان نقشه جایگزین برای بشر دز زمینه اقتصاد نگاه کند.

خریداران بیت کوین در حال چند برابر شدن هستند و جستجوی آنلاین درباره فعالیت های بیت کوینی رو به افزایش است. چشم انداز صعودی برای این ارز در حال شکل گرفتن است و ما نیاز داریم به گونه ای عاقلانه تر درباره ذخیره دارایی ها در سر تاسر دنیا بیاندیشیم.

دنیا در حال نزدیک شدن به شرایط خطرناکی است زیرا بازار رو به کند شدن و نزول می رود. اقتصاد جهانی بعد از جنگ جهانی دوم تا به حال با چنین معظلی روبرو نشده بوده است. بدون شک این شرایط آسیب های زیادی به افراد وارد خواهد کرد و تلفات مالی فراروانی به همراه خواهد داشت. بنابراین لازم است تا بیت کوین به منظور یک هدف واقعی بکار گرفته شود و همچنین این ارز به وجود آمده است تا از مردم در مقابل سقوط سیستم مالی متدوال در سرتاسر دنیا محافظت کند. زمانی که تورم بیش از حد وجود دارد دیگر نمی توان از شکل سنتی سیستم های مالی کمک گرفت  بلکه وقت آن رسیده است تا کنترل آزادی مالی خود را به سیوه ای جدید دوباره بدست بگیریم.